Expedice Latvia - Estonia

Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » stř 27. bře 2013 23:31:04

Tady bych chtěl pro vyvolené řešit problematiku této Expedice

Termín navrhuji od 16.6 Neděle , bude na silnicích snad klid hlavně v Polsku .návrat 27-28-29 červen dle domluvy.
Naposledy upravil Leos2 dne čtv 28. bře 2013 12:07:18, celkově upraveno 2
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » stř 27. bře 2013 23:48:04

Návrh cesty , z Mor. Budějovic pojedu do Letovic cca 120 km tam naložím další 4kolku Danyquada ( Dan.halata@gmail.com ) a potom pokračovat přes Polsko co nejblíž k Litevským hranicím cca dalších 800 -900 km 12 hodin jízdy . Tam někde přespat v motelu a pokračovat do Litvy za Vilnius ( geo střed Evropy ) je to skoro při cestě od Polských hranic asi 200 km . Potom pokračovat k cíli ( Césis ) cestou se pojede přes Horu křížů tam taky zastávka fotky atd... do Césisu z geostředu je to asi 400 km a bude večer a konec druhého dne . Mám již na toto vše připravené podrobné mapy vytisknuté atd . třetí den již na 4 kolce výlet k moři na 1-2 dny se uvidí k moři je to z Césisu cca 70 km jsou tam majáky, nějaký vodopád památky atd , mám najité velice podrobné mapy Litvy a Estonska je tam vše kempy zajímavá místa a tak... i kvalitní foto mapy s velkým rozlišením , teť už jen dopilovat cesty po okolí . Dále pak odjezd Autem + 4kolky do Estonska přesně k Čudskému jezeru tam je velké množství ubytování a kempů vzdálenost z Cesisu cca 200km tam se ubytujeme a odsud na čtyřkolkách kolem komína k moři na sever do Kundy 150kmtam přenocovat na břeho moře , už mám vybrané místo

http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... ,1191,1192

a dál se uvidí ...
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » čtv 28. bře 2013 12:22:31

Dane já vyjedu v sobotu odpoledne a asi u Vás přespím, ušetřím 2 hodiny cesty a minimálně další 2 hodiny sundáváním mé 4kolky a nakládáním kurtnováním dvou 4 kolek a výměnou vleků. Pak v pohodě stihneme projet polskem http://www.mapy.cz/#t=r&x=22.241986&y=5 ... fast%22%7D

do Augustowa kde přespíme zde : http://www.booking.com/hotel/pl/pokoje- ... rrency=CZK

1100 Kč pro 4 osoby dohromady.
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Mrtvolka » čtv 28. bře 2013 15:08:50

Povezete ssebou někdo navigaci ? garmina atp ? Pomůže to nejen v orientaci na místě ale hlavně ... byla by možnost zachytávat trasy které najedete to by pak budoucím možným následovatelům dost pomohlo.. Když by bylo třeba jen k navigaci tak můžu půjčit mojí... ale trasovat neumí..
Mrtvolka
Administrátor
 
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 28. bře 2013 0:17:40

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Mikitama » čtv 28. bře 2013 15:25:14

no 17.6. je pro mě paséé
Mikitama
Škodná
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:12:52

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » čtv 28. bře 2013 16:15:22

Mikitama píše:no 17.6. je pro mě paséé


OK tak navrhni jiný termín ...
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Richard.CZ » pát 29. bře 2013 2:16:53

Mikitama píše:no 17.6. je pro mě paséé

Hm, tak to je poprvé co někde vidím konkrétní termín...
V tomhle čase bohužel nemůžu. Na 20.-23.6. je naplánována akce Bodensee (Doktor Max), Leoš bude určitě vědět, záměr se domlouval už v loni v červnu v Srní, a konkrétní termín mám od Dušana už snad někdy z loňska, a s touhle akcí už počítám...
Musím si cestou udělat fotku v Kissingu, abych si doplnil kolekci Petting, Fucking a Tittling, které jsem nasbíral loni cestou do Alp...
Richard.CZ
Škodná
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29. bře 2013 1:50:21

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » pát 29. bře 2013 9:21:44

Richard.CZ píše:
Mikitama píše:no 17.6. je pro mě paséé

Hm, tak to je poprvé co někde vidím konkrétní termín...
V tomhle čase bohužel nemůžu. Na 20.-23.6. je naplánována akce Bodensee (Doktor Max), Leoš bude určitě vědět, záměr se domlouval už v loni v červnu v Srní, a konkrétní termín mám od Dušana už snad někdy z loňska, a s touhle akcí už počítám...
Musím si cestou udělat fotku v Kissingu, abych si doplnil kolekci Petting, Fucking a Tittling, které jsem nasbíral loni cestou do Alp...



OK beru na vědomí, už jsem kontaktoval dalšího zájemce z Olomouce ten j ena 100% natěšenej...
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod danyquad » pát 29. bře 2013 17:54:14

Koukám, že se složení týmu krystalizuje....no co už. S červnem jsem počítal od počátku plánování a pokud přežije kolka i já květnový trip v Romale, budu připraven.

S přespáním u mě nebude Leoši problém, další detaily jako náhradní díly na kolky, vybavení na nocování venku, kanystry a pod. budeme dolaďovat postupně i s ohledem na konečné složení týmu.
danyquad
Škodná
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 28. bře 2013 14:00:45

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Richard.CZ » pát 29. bře 2013 22:53:32

Leos2 píše:
Richard.CZ píše:
Mikitama píše:no 17.6. je pro mě paséé

Hm, tak to je poprvé co někde vidím konkrétní termín...
V tomhle čase bohužel nemůžu. Na 20.-23.6. je naplánována akce Bodensee (Doktor Max), Leoš bude určitě vědět, záměr se domlouval už v loni v červnu v Srní, a konkrétní termín mám od Dušana už snad někdy z loňska, a s touhle akcí už počítám...
Musím si cestou udělat fotku v Kissingu, abych si doplnil kolekci Petting, Fucking a Tittling, které jsem nasbíral loni cestou do Alp...



OK beru na vědomí, už jsem kontaktoval dalšího zájemce z Olomouce ten j ena 100% natěšenej...

pěkné. tak kdybys přeci jen uvažoval o jiném termínu, dej vědět. například červenec a srpen by pro mě měly bejt víceméně celý v pohodě
Richard.CZ
Škodná
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29. bře 2013 1:50:21

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod martinbulir » sob 30. bře 2013 22:05:10

Ahoj kolkaři. Tak jsem se u Vás přihlásil. Dostal jsem na Vás kontakt od Páji. Rád s Váma vyjedu. Jsem z Prahy, zatím čus
martinbulir
Škodná
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30. bře 2013 21:58:34

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Mrtvolka » stř 03. dub 2013 14:41:01

martinbulir píše:Ahoj kolkaři. Tak jsem se u Vás přihlásil. Dostal jsem na Vás kontakt od Páji. Rád s Váma vyjedu. Jsem z Prahy, zatím čus


Ahoj Martine tak tě tu vítáme pokud tě zajímají expedice sleduj vlákna vyber si která tě zajímá a huráá na cesty. Pokud tě zajímá tahle konkrétní tak ti určitě Leoš odpoví jak je to s účastí atd..
Mrtvolka
Administrátor
 
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 28. bře 2013 0:17:40

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » pát 05. dub 2013 10:01:33

martinbulir píše:Ahoj kolkaři. Tak jsem se u Vás přihlásil. Dostal jsem na Vás kontakt od Páji. Rád s Váma vyjedu. Jsem z Prahy, zatím čus


777021003 Tvoje číslo ? máš se tam jak dopravit ? mám jednoho nového z Olomouce co by jel s náma má dodávku Termín Ti vyhovuje ? a co máš za stroj ...
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod danyquad » stř 10. dub 2013 13:13:53

Ahoj. Je něco nového? Kolik nás je na trip?
danyquad
Škodná
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 28. bře 2013 14:00:45

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » pon 15. dub 2013 12:46:53

danyquad píše:Ahoj. Je něco nového? Kolik nás je na trip?


NIc nového , my dva určitě víc nevím , ani už to neřeším...

V Cesisu spát nebudeme . Přesuneme se do kempu úplně u moře , buď ve stanu nebo v nějakém ubytovacím zařízení dle situace a domluvy na místě. Mám už něco vybráno .
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Richard.CZ » sob 20. dub 2013 21:20:44

Ahoj Leoši,

vypadá to že DoktorMax to Bodensee odepsal (v původním termínu nakonec pořádá vyjížďku na Šumavě, určitě jsi od něj tu informaci dostal také), takže jestli můžu, znovu bych se zařadil do sestavy...

r.
Richard.CZ
Škodná
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29. bře 2013 1:50:21

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » pon 22. dub 2013 20:50:39

[quote="Richard.CZ"]Ahoj Leoši,

vypadá to že DoktorMax to Bodensee odepsal (v původním termínu nakonec pořádá vyjížďku na Šumavě, určitě jsi od něj tu informaci dostal také), takže jestli můžu, znovu bych se zařadil do sestavy...


No toto musíš psá na Em,ail , čtu to až teď

jsme na tuty 2 ostatní odpadli, máš se jak přepravit , my jsme plní Jeden s mi ozval z olomouce auto že má vlak snad taky

už jsem zamluvil ubytování termin již nelze měnit
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Richard.CZ » úte 23. dub 2013 8:22:33

Leos2 píše:No toto musíš psá na Em,ail , čtu to až teď
Taxem ti to napsal na mejl, tak né abys pak řekl/napsal že to zas mělo bejt někam jinam!
Richard.CZ
Škodná
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29. bře 2013 1:50:21

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » úte 23. dub 2013 10:26:06

Richarde zatím jen krátce já osobně vyjedu 15.6. do Letovic naložit ( DANYQUADa) . Odpojit můj vlek zapojit jeho větší na 2 čtyřkolky naložit obě. Přespát. brzo ráno 16.6. neděle vyrazit směr Polsko . přejet celé Polsko u hranic s Litvou přespat ve městě Szypliszki ( ještě Polsko) cca 900km .17.6 Dále Litva tam 2 zastávky Geostřed a hora křížuů dál do Lotyšska do kempu v Skultes Pagasts cca 620 km . zde budeme 3 noci 17-20.6.již ubytování zamluveno pro 4 lidi 2auta čtyřkolky vleky vše dohromady za 4400 kč . Zde vjezdy po okolí , Moře. pobřeží majáky, vodopád, hrady , trajekt, jeskyně, bažiny, písky. 20.6. naložení 4 kolek a cesta dál na sever do Estonska k Čudskému jezeru 300km . Tam asi 4-5 nocí ještě nevím podle toho co tam vymyslím za cesty...Tam je více klid pro ježdění v okolí, kolem moře v dunách atd... Lotyšsko je samý národní park. tzn Estonsko 20-24.6. 25-26.6 cesta domů 2dny cca 1700 km .

Ale jak se tam dopravíš ? prvně jsem myslel že pojedeš do Krkonoš a pak společně jedním autem , ale Mikitama nejede...
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Richard.CZ » čtv 25. dub 2013 1:24:12

Tak koukám že jsme zase zpět na blogýsku
Psal jsem ti mejl, jak jsi chtěl, nevím jestli jsi ho četl, tam píšu i o svých přepravních možnostech.
Mimochodem k tvé otázce: "jak se tam dopravím" - dopravit se kam konkrétně???

Pár poznámek k akci:

Původně, když jsem se o té akci dozvěděl, jsem se domníval, že je to míněno jako řekněme "okružní cesta" po pobaltských republikách, tj. že to bude probíhat asi tak stylem že se autama přejede Polsko, a dál se bude pokračovat na kolkách, a kdyby se (jak jsem čekal) jelo "okružně", tak by se některá zajímavá místa navštívila cestou "tam", a jiná zase cestou "zpátky", k zaparkovaným autům…

Jestli jsem správně pochopil tvůj itinerář, tak se vlastně pojede "furt autama", jen se na několika (asi dvou?) místech složej kolky, pojezdí se po okolí, a zase šup do aut...

Vše "zajímavé" se přitom odehraje cestou jedním směrem, zakončí se to únavným 1700km dlouhým přejezdem domů, zřejmě na jeden zátah (nepíšeš že by se někde mělo stavět)… Je to tak?

Jestli jo, tak si jen dloubnu – nebylo by jednodušší jet na pohodu jen autama, bez toho zdržujícího balastu za zádama?
Richard.CZ
Škodná
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29. bře 2013 1:50:21

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » čtv 25. dub 2013 11:41:09

Původně jsem to měl v hlavě tak jak říkáš . Nechat auta a vleky v Lotyšsku Césis u známého Mikitamy. A Lotyšsko a Estonskou okruhem vzít poze na čtyřkolce. a spát pokaždé někde jinde. Ale kluci co původně měli jet tak do stanu nechtěli , raději ubytování , a autem popojet udělat okruh po pokolí do všech stran. a pak se přesunout na sever a to samé znovu v Estonsku. Mikitama navrhl tentů způsob popojet složit na tři dny atd. Já pak tento způsob nechal. Hlavně kvůli veliké vzdálenosti přejezdů na 4 kolce. Další věc je počasí , četl jsem několik reportáží z expedice po LT LV EST a všem dost pršelo , jednomu celý týden. Mylím že tento způsob je vzhledem k dané lokalitě lepší ( V Albánii se jelo způsobem jak navrhuješ ale Alánie je o 4000 km jížněji. oproti Estonsku.

Ala vše se dá domluvit ničemu se nebráním.... pro mě je milejší přespat někde na place u moře ve stanu . bude-li v ten den počasí...

Jak to máš s dopravou ? popř. vem někoho z okolí kdo má auto a chuť
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod danyquad » čtv 25. dub 2013 13:41:48

Čau kluci.
Nedíval jsem se do map, cestopisů a nepročítal zkušennosti z tripů po Pobaltí tak podrobně jak Leoš, ale z toho co jsem se díval a pročítal, souhlasím s návrhem Leoše.
Určitě se mi nechce jen hltat kilometry na 4kolce a ty přesuny...především přes Litvu se zastávkami na zajímavých místech mi nevadí. To samé přesun z Lotyšska do pointu v Estonsku.
Jinak co se týká ubytování jsem celkem flexibilní a budu připraven, pokud nebude tedy celý týden chcát i na spaní venku.
Ta dlouhá cesta zpět, byť určitě najdeme nějaká zajímavá místa na zkouknutí, je bohužel asi nutná. Pro mě je 14-15 dní na cestách max.
danyquad
Škodná
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 28. bře 2013 14:00:45

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Richard.CZ » pát 26. dub 2013 16:14:54

Leos2 píše:Původně jsem to měl v hlavě tak jak říkáš . Nechat auta a vleky v Lotyšsku Césis u známého Mikitamy. A Lotyšsko a Estonskou okruhem vzít poze na čtyřkolce. a spát pokaždé někde jinde...

Tak jsem rád, že jsem ten původní záměr pochopil správně…
Každopádně to beru jako tvojí akci, takže nechci působit dekonstruktivně, ber to spíš jako, ehm, nezávazné podněty k zamyšlení, ale ve výsledku se přizpůsobím tomu co řekneš.

Leos2 píše: Ala vše se dá domluvit ničemu se nebráním.... pro mě je milejší přespat někde na place u moře ve stanu . bude-li v ten den počasí...

Za mně:
Preferuju co nejvíc toho objet na kolce, a klidně i všechno. To je ale MOJE řešení, já mám holt kolku na to abych na ní jezdil, ne abych ji tahal na vleku, je to pro mě víc alternativa k cestovnímu enduru, než k bagru nebo ponorce. Je mi ale taky jasné že většina kolkařů to má jinak.
Dávám přednost spaní pod střechou. Není to o nějakém komfortu, hotel netřeba. Prostě postel, sprcha, možnost usušit hadry nebo přemáchnout trencle je mi bližší než celta nad hlavou. Stan mám, považuju ho spíš za nouzovku. Určitě se umím smířit i s tím stanem, protože účel světí prostředky. Ale přeci jen jsem už starší kousek, takže trocha civilizačního komfortu mi přijde vhod. I když já jsem na to stanování nebyl ani jako dítě…

Leos2 píše:Jak to máš s dopravou ?

Jak už jsem ti psal mailem, moje dopravní možnosti jsou velice jednoduché.
Realistické možnosti jsou v zásadě tyto: buď si půjčit někde v autopůjčovně dodávku, nebo jet po ose.
Ta první možnost je docela drahá, takže zůstává jako „plán B“.
Cesta po ose je pro mě „plán A“, ten se momentálně snažím rozpracovat a „napasovat“ ho na tvůj harmonogram. Proto bych právě potřeboval upřesnit kde máš naplánováno ubytování, a jakého typu je. Viz opět mail z 22.4.

P.S.
A jinak doufám že v roadmapě je i Kunda. Po loňském Fuckingu, Pettingu a Tittlingu si potřebuju doplnit fotoalbum. Těšil jsem se do Kissingu, ale k Bodensee se letos nejede, tak to snad bude napřesrok, takže letos aspoň ta Kunda aby byla....
Richard.CZ
Škodná
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29. bře 2013 1:50:21

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Richard.CZ » pát 26. dub 2013 16:38:28

danyquad píše:Určitě se mi nechce jen hltat kilometry na 4kolce

Hltat kilometry na čtyřkolce? To skoro vypadá jako by tě k té akci někdo nutil! (no flame, only joke!!!) Pro mě je to „vícedenní vejlet na čtyřkolce“. Je jasné, že tohle holt vidíme oba po svém – mě zas přijde paradoxní jet na vejlet autem, hltata kilometry, a přitom za sebou tunu balastu … Dávám přednost spíš pohodovému vejletění – buď jen autem nebo jen kolkou, ale hlavně na pohodu. Pěkně se rozhlížet po kraji, tu zastavit a dát si něco na zub támhle zastavit a prohlídnout nějakou pamětihodnost, a tak vůbec...

danyquad píše:přesuny...především přes Litvu se zastávkami na zajímavých místech mi nevadí. To samé přesun z Lotyšska do pointu v Estonsku.

Přesun přes Litvu, nebo přesun do Estonska? Nic z toho mi nevadí taky, naopak! A obzvlášť pokud se pojede přes něco zajímavého! Jediné co mi trochu vadí je to, že tyhle typy „přesunů“ jsou jen jedním směrem, a cesta zpátky je pak pojatá (asi?) pouze jako nutné zlo. Neberu to tedy jako akci složenou z „přesunů mezi pointy“ a „vyjížděk na kolce“, beru to celé jako vejlet...
Ale jsem svéprávnej, tak si možná najdu i něco co stoji za zastávky i cestou zpátky.

danyquad píše:Pro mě je 14-15 dní na cestách max.

Jakožto normální zaměstnanec se 4mi týdny dovolené za rok jsem na tom stejně, původně jsem čekal že ta akce bude tak na max 10 dnů, nicméně i ty dva týdny jsou pro mě akceptovatelné.
Richard.CZ
Škodná
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29. bře 2013 1:50:21

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Leos2 » pát 26. dub 2013 23:23:02

Richarde ty bys vážně jel celé toto na čtyřkolce ? Napiš mi Tvůj návrh , kde jet kudy co navštívit, kde spát, rozpočítej to do každého dne. ale aby se to vešlo do tvých 10- ti dní počítej 4-5 dní je jen přesun a to myslím tak min 90 km//hod abys to stihl. Proto to auto, toto se fakt nedá bez auta. a počítej že tam taky může pršet třeba 3-4 dny v kuse..Nechápu roč Ti vadí ten přesun autem z Lotyšska do Estonska, těch 400 km vnitrozemím tam není zajímavých jestli jo tak i najdi co , ono to není tak jednoduché navštívit vše v obou zemích zajímavá místa jsou dost roztahaná .to je tak na měsíc.Koupil jsem knihu 400 stran čtu koumám... Co vynechat a co ne ? chtěl jsem jet po pobřeží ale je to strašně velké . Poraď , navrhni trasy... místa...
Leos2
Cestovatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř 27. bře 2013 23:28:11
Bydliště: Všude dobře , tak co doma !

Další

Zpět na Archiv starších zahraničních akcí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník