Expedice Latvia - Estonia

Re: Expedice Latvia - Estonia

Příspěvekod Richard.CZ » sob 27. dub 2013 2:38:21

No, já právě předpokládal, že přes polsko by se přejelo autama (tam a pochopitelně i zpět), a když se z té trasy odečte to polsko, tak už ta kilometráž zas tak dramaticky nevypadá... Pár dlouhých vejletů jsem už absolvoval, např. vloni k Aligátorovi (2x cca 400km, plus mezitím nějaká ta vyjížďka), Grossglockner 2011 (celkem 1200km, jel jsem to jako pětidenní akci, vždy s „mezipřistáním“ na Šumavě), Grossglockner 2012 (čtyřdenní akce, cca 500 km cesta kolkou tam, pak jeden den na kolce v Alpách - skoro 200km, a jeden den bez kolky, jen s batůžkem na procházce po okolí Zeller See, a pak zas 500km zpátky). Všechno to bylo bez nějakých zvláštních problémů, a patří to mezi mé nejsilnější a nejhezčí čtyřkolkářské zážitky. Určitě jsem nijak netrpěl nějakým nuceným „hltáním kilometrů“. Zkrátka jsem si užíval bezva vejlet, a ten prudce návykovej zpěv Ramazottiho, co mi zněl zpod zadku... A když jsem se zas po víkendu vrátil domů, vypnul motor, a začal vybalovat věci, vždycky mi bylo hlavně líto, že už je po všem, protože bych nejradši další den zas někam pokračoval... Takže delší (a vícedenní) expedice se nebojím, spíš se na ní těším.

Déšť a jiná nepohoda, to jsou rizika která k tomu patří. Právě proto preferuju ubytování pod střechou, horkou sprchu a možnost usušit věci, nadlábnout se a pak vyspat v posteli. Pak mi nijak nevadí jezdit v dešti třeba celej den. Když jsem například jel loni do Alp, tak mi prvních cca 200km taky docela pršelo. Když jsem vyjížděl, tak přímo chcalo. Nepromok jsem pak svlíkal až za hranicema... Pak se to ale vybralo, a zbytek akce byl na suchu, ale bylo docela zima (konec září)...

K plánování akce:
Tím jsem se zatím moc nezabýval. O motovýletech do té lokality jsem toho četl jen málo, tuším bylo něco v ČMN nebo v MotoRoute, ale to už fakt nevím, a nejspíš to ani nenajdu... Neřešil jsem to, protože vlákno na QM se krátce po založení dost usnulo, ani termín tam nebyl, A když se konkrétní termín objevil tady, tak jsem to taky neřešil, protože se to tlouklo s Dušanovým Bodensee, na což se těším už od loňska...

Přesun z Lotyšska do Estonska autem mi „vadí“ tak nějak z logiky věci. Měl jsem dojem že už to plyne z mých předchozích příspěvků. Tak to zkusím konkrétně: aby k tomu přesunu mohlo dojít, tak je nutné nejdřív nějaká auta dopravit do toho Lotyšska, a to nevím jak udělat, když jsem na čtyřkolkářském výletu, a tudíž jedu na kolce. Kdo by ty auta řídil a proč?
Připadá mi to trochu jako v tom vtipu, kdy lord povídá sluhovi: „Žán, přines mi klavír!“ „A proč, sire?“ „Potřebuju si z něj vzít brejle!“
Prostě jednodušší mi přijde ujet i těchto 400km na čtyřkolce (než abych kvůli brejlím vláčel klavír). A nechce se mi věřit, že by cestou nebylo vůbec nic k vidění, že bych těch 400km jen prozíval (což lze ostatně udělat na kolce jak v autě)... Ale nevím, neznám, cestopisy načtený nemám.

Prozatím zkusím o víkendu udělat nějaký svůj itinerář – budu přitom striktně vycházet z tvého harmonogramu a z pevných míst (v prostoru a čase) která tam máš zmíněna, uvidím co z toho vyjde. Mezitím se zkusím nějak víc vzdělat o pamětihodnostech v pobaltí, a zkusím navrhnout i nějakou modifikaci. Těch „deset dnů“ které zmiňuju, to byla jen taková nějaká orientační představa, možná se ten odhad někde objevil v diskusi na QM, už nevím, to není žádné dogma, jen nechci vyplácat celou dovolenou na tuhle akci, ty dva týdny mi přijdou jako takové rozumné maximum.
Richard.CZ
Škodná
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29. bře 2013 1:50:21

Předchozí

Zpět na Archiv starších zahraničních akcí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků